FAQ
 • Wirtualna rzeczywistość

  • Czym jest wirtualna rzeczywistość (VR)?

   VR czyli wirtualna rzeczywistość to technologia, replikująca komputerowo środowisko. Symuluje fizyczną obecność w wygenerowanych komputerowo światach, pozwalając użytkownikom wchodzić w interakcje z elementami wykreowanego środowiska.

   Gogle z wyświetlaczem zakładane na głowę gracza, czujniki ruchu oraz specjalne kontrolery pozwalają na pełną interakcję w wirtualnym świecie.

  • Jakie korzyści daje nam wirtualna rzeczywistość (VR)?

   Ocena tego jest dość subiektywana. Wierzymy, że jest to przyszłość gier komputerowych, filmu i rozrywki w ogóle. To nowe medium umożliwia kompletne zanurzenie się użytkownika w wirtualnym świecie, zacierając granice pomiędzy rzeczywistością, a wygenerowanym komputerowo obrazem. Interakcja z treściami wizualnymi nigdy przedtem nie była tak intuicyjna i prosta.

  • Nie jestem graczem - czy VR jest dla mnie?

   Oczywiście! Jest to nowy typ rozrywki zaprojektowany dla wszystkich. Zarezerwuj swoją pierwszą wizytę, przyjdź ze znajomymi, a my wprowadzimy Was w świat wirtualnej rzeczywistości.

 • Salon i sprzęt

  • Czym jest HTC Vive?

   Vive jest to marka urządzeń oferujących sprzęt do wirtualnej rzeczywistości. Są to specjalne gogle zakładane na głowę gracza, kontrolery za pomocą których użytkownik wchodzi w interakcję z wirtualnym światem, urządzenia śledzące pozycję wszystkich elementów oraz sterowników i oprogramowania pozwalających na uruchamianie na urządzeniu gier oraz aplikacji specjalnie przygotowanych pod urządzenie.

  • Dlaczego w IntoVR oferujecie tylko HTC Vive, a nie inne systemy VR?

   W naszej opinii HTC Vive jest najlepszym dostępnym na rynku zestawem do wirtualnej rzeczywistości. Chcemy Wam zapewnić najlepsze możliwe doznania.

   Nie chcemy Wam prezentować namiastki VR-a. Chcemy Wam pokazać to co najlepsze.

  • Jaki typ sprzętu oferujecie w IntoVR?

   Aktualnie posiadamy dwa pełnoprawne pola do gry, każde zaopatrzone w zestaw HTC Vive. Każde ze stanowisk obsługiwane jest przez wysokiej jakości komputery z najnowszymi kartami graficznymi z układami nVidia GTX.

  • Czy jest możliwość gry wieloosobowej?

   Tak, mamy kilka gier gry wieloosobowej i gorąco polecamy ten typ rozgrywki. Aktualną ofertę gier multiplayer znajdziecie w dziale gry. Będziemy napewno powiększać w przyszłości naszą ofertę gier wieloosobowych!

 • Zasady i procedura rezerwacji

  • Jak mogę zarezerwować u was grę?

   Bardzo łatwo! Możesz to zrobić za pomocą naszego prostego systemu rezerwacyjnego na stronie rezerwacji.

   Musisz tylko określić ile stanowisk rezerwujesz, w jakich dniach i godzinach, a następnie wypełnić prosty formularz kontaktowy i czekać na maila potwierdzającego od nas.

   W mailu znajdziesz odsyłacz, dzięki któremu możesz potwierdzić rezerwację.

  • Czy jest możliwość u Was na krótkie demo, wprowadzenie w świat VR?

   Zarezerwuj u nas jedną godzinę dla dwóch osób, przyjdź z osobą towarzyszącą. Podzielicie sobie czas na pół, a my zrobimy każdemu z Was półgodzinne wprowadzenie w świat wirtualnej rzeczywistości.

  • Czy mogę zarezerwować więcej godzin na raz?

   Oczywiście, że tak! Tym bardziej warto to zrobić, posiadamy zaawansowany system rabatowy - każda kolejna godzina będzie Was kosztować mniej!

  • Ile osób może uczestniczyć w jednym momencie?

   Stanowisko może obsłużyć w jednym momencie jedną osobę. Jednak jeżeli jest Was więcej, wtedy dzielicie stanowisko i możecie się w każdej chwili zmieniać.

  • Jaki jest limit wiekowy?

   Teoretycznie minimalny wiek gracza to około 7 lat. Jest to związane z fizyczną budową ciała (wzrost, minimalny rozstaw oczu dla okularów VR) wymaganą dla idealnej rozrywki VR. Każdemu graczowi poniżej 13 roku życia musi towarzyszyć rodzic lub opiekun.

  • W jakie typy gier możemy pograć?

   Mamy w swojej bibliotece najróżniejsze tytuły trafiające do każdego użytkownika.

   Jeżeli przychodzicie do nas z dzieckiem, znajdziemy Wam gry dla dzieci, gry edukacyjne.

   Nie lubicie przemocy w grach - nie ma problemu, posiadamy tytuły, które umożliwią Wam wirtualne zwiedzania całego świata, malowanie w przestrzenii trójwymiarowej.

   Chcecie się trochę zmęczyć to proponujemy gry w których musicie się sporo poruszać - postrzelać z łuku do wirtualnych wrogów, czy też zniszczyć atakującą Was hordę zombiaków!

   Możecie zagrać we wszystkie tytuły jakie mamy wymienione na naszej stronie i jeszcze dużo więcej (patrz tutaj).

   Ofertę gier stale powiększamy, bazując na ankietach naszych graczy, tak abyście mieli zapewnioną najciekawszą możliwą wirtualną rozrywkę.

  • Czy możemy u was zorganizować event firmowy?

   Jak najbardziej. Dla klientów biznesowych przygotujemy ofertę indywidualną.

   Skontaktuj się z nami bezpośrednio dzwoniąc na nasz numer +48 793 89 56 42, lub pisząc do nas na adres kontakt@intovr.pl

  • Ile to kosztuje?

   Sprawdź nasz cennik!

   Cena jest uzależniona od dnia tygodnia, ilości rezerwowanych stanowisk oraz ilości rezerwowanych godzin. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu systemowi rabatów, będziecie chcieli u nas spędzić więcej wspaniałych chwil.

  • Jakie formy płatności akceptujecie?

   Przyjmujemy płatność gotówką, jak i karty płatnicze oraz kredytowe.

   W przyszłości zamierzamy wprowadzić również płatności online.

  • Ile wcześniej powinniśmy przyjść przed zarezerwowanym czasem?

   Rekomendujemy (zwłaszcza jak jesteście u nas pierwszy raz) byście się u nas pojawili 5 minut przed czasem, żebyście mieli czas na podpisanie regulaminu, zapoznaniem się ze stanowiskami i może nawet podpatrzenie jak grają gracze którzy przyszli przed Wami!

 • Higiena i bezpieczeństwo

  • Czy wejdę w ścianę podczas gry?

   Mało prawdopodobne. System w grze wyświetli Wam przed oczami hologram wirtualnej ściany (tzw “chaperone system”) ostrzegający Was, że wychodzicie poza obszar gry.

   Na polu gry nie ma żadnych obiektów, więc możecie bezpiecznie poruszać się po wyznaczonym do gry obszarze bez ryzyka jakiegokolwiek zderzenia.

  • Czy mogę zagrać, jeżeli noszę okulary korekcyjne?

   Tak, możesz. Gogle wirtualnej rzeczywistości zakładasz po prostu na okulary.

  • Czy są jakieś ograniczenia zdrowotne przy korzystaniu ze sprzętu?

   W większości jest to zależne od czasu przebywania w wirtualnej rzeczywistości.

   Ograniczenia są takie same jak w przypadku kina. Jednak jest to aktywna rozrywka, gdzie napewno dużo będziecie się poruszać. Więc jeżeli zamierzasz do nas przyjść na dłużej, weź znajomych i wymieniajcie się headset-em, tak aby każdy z Was mógł odpocząć.

  • Co jeżeli doświadczę efektu choroby lokomocyjnej podczas gry?

   Staramy się dobierać tak tytuły gier i doświadczeń, żeby wyeliminować negatywne odczucia zdrowotne podczas użytkowania naszego sprzętu. Postarajcie się przyjść do nas kiedy jesteście zdrowi, wypoczęci, bez kaca. Jednak jeżeli poczujesz się źle podczas używania sprzętu - zamknij oczy, weź głęboki oddech i jak najszybciej poinformuj o tym obsługę. Następnie zdejmij sprzęt, usiądź wygodnie na kanapie i napij się wody. Zrób sobię krótką przerwę i spróbuj innej, bardziej odpowiedniej dla Ciebie gry.

  • Jak radzicie sobie z higieną użytkowania gogli VR?

   Po każdym graczu czyścimy i dezynfekujemy okulary gogli. Oprócz tego, żeby osiągnąć maksymalny poziom higieny używamy wymiennych nakładek na gogle firmy VR Cover.

Na naszej stronieużywamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj

Icons designed by Freepik from Flaticon
© intovr.pl 2017